Rekuperacja

Strona główna » Rekuperacja

Rekuperacja, czyli wentylacja bez straty ciepła

Zaoszczędź na rachunkach i przeznacz pieniądze na inne cele.

Największe straty ciepła w budynkach mieszkalnych związane są z koniecznością wentylacji.

W naszej ofercie znajdują się rekuperatory PRANA przeznaczone dla domów i mieszkań w których nie ma możliwości wykonania kanałowej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Możesz szybko i estetycznie wykonać system rekuperacji rozproszonej, który odzyskuje ciepło, zapewnia prawidłowy obieg powietrza i eliminuje parowanie szyb, ryzyko pleśni i zagrzybienia.

Informacje szczegółowe: tel. 883 068 047 email: sprzedaz@psmsolar.pl

To, ile daje rekuperacja, najlepiej obrazują liczby. Szacuje się, że straty ciepła przez wentylację w starych budynkach wynoszą wynoszą od 35% do 45%. Natomiast w nowych, dobrze ocieplonych, stanowią od 50 do nawet 70% ogólnych strat ciepła. Ich ograniczenie poprzez zmniejszanie intensywności wentylacji jest najprostszą metodą, ale bardzo szkodliwą dla ludzi i dla samego budynku. Brak wentylacji powoduje najczęściej zawilgocenie pomieszczeń, co ujawniło się w skali masowej od momentu wprowadzenia na rynek bardzo szczelnych okien. „Nasz” Białystok i woj. podlaskie są pełne obiektów z podobnymi problemami. Zapewnienie w pomieszczeniach odpowiedniej jakości powietrza wymaga właściwej jego wymiany. Nie może ona być za mała i nie może być zbyt intensywna aby nie powodować wychładzania pomieszczeń. W przypadku tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej, szczególnie w starszych budynkach, zazwyczaj wymiana ciepła zimą jest za duża, a latem za mała. Nie wnikając tu w szczegółowy mechanizm tego zjawiska wystarczy zauważyć, że zimą zbyt dużo ciepła jest wysysane przewodami wentylacyjnymi wraz z ogrzanym powietrzem a w zamian trzeba dostarczyć ciepła potrzebnego do ogrzania nowego, zimnego powietrza. Ratowanie się zasłanianiem kratek wentylacyjnych grozi wspomnianym zawilgoceniem, powodującym pleśń i zagrzybienie, a także zmniejszeniem ilości tlenu dla ludzi. Rekuperatory stanowią doskonałe rozwiązanie tej sytuacji.

Urządzenia używane przez PSMSolar zapewnią Ci w domu odpowiednią ilość świeżego powietrza, nie "wyrzucając" kosztownego ciepła wraz z zużytym powietrzem. Koszty ogrzewania przeciętnego domu wynoszą średnio kilka tysięcy złotych rocznie. Są to pieniądze, jak wspomniano wcześniej, w 50-70 procentach po prostu wydmuchane bezpośrednio do atmosfery poprzez wentylację. Jeśli rekuperacja ograniczy te straty choćby o połowę, to w Twoim budżecie pojawi się wyraźnie zauważalna kwota, którą możesz przeznaczyć na inne cele. A w Białymstoku i na Podlasiu nie brakuje okazji do pilniejszych, przyjemniejszych wydatków.

Jak poczynić duże oszczędności? Pomoże nam w tym urządzenie zwane rekuperatorem. Jest to główny element tzw. wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Zasada działania rekuperacji jest całkiem prosta. Sam budynek powinien być tak "szczelny", na ile to tylko jest możliwe. Czyli nie ma typowych kratek wentylacyjnych i kanałów w kominach wentylacyjnych, okna są szczelne, a cała wymiana powietrza odbywa się poprzez rekuperatory. Urządzenie stanowi kluczowy element całej instalacji. Dzięki sterowanym elektronicznie wentylatorom rekuperator pobiera z zewnątrz odpowiednią ilość powietrza i tłoczy je do pomieszczeń, w zamian wydmuchując na zewnątrz adekwatną ilość zużytego. Najważniejsze jest to, że urządzenie odzyskuje ciepło z usuwanego, już zużytego powietrza i ogrzewa nim nowe, świeże i czyste dzięki wbudowanym filtrom powietrze wtłaczane do pomieszczeń.

Oczywiście w najlepszej sytuacji są osoby budujące nowy dom. Wtedy najłatwiej i najlepiej można zaprojektować i wykonać system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Rekuperacja od PSMSolar będzie całkiem przystępna cenowo, a przy okazji unikniesz wydatków na niepotrzebne w tym wypadku kominy wentylacyjne. Koszt wykonania wentylacji mechanicznej w domu o powierzchni 200 metrów kwadratowych, w trakcie budowy kształtuje się na poziomie kosztu np. kilku-kilkunastu metrów kwadratowych wysokiej jakości materiałów do wykończenia łazienki. Rekuperatory przez lata będą dla Ciebie źródłem dużych oszczędności. Przekonało się już o tym wielu odbiorców zamieszkujących woj. podlaskie i Białystok.

Dlatego wszystkim budującym i planującym budowę domu zalecamy wykonanie w nim instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Oprócz komfortowej atmosfery w pomieszczeniach, rekuperacja w istotnym stopniu poprawia bilans energetyczny budynku, szczególnie przy ogrzewaniu pompą ciepła. Można śmiało powiedzieć, że pompa ciepła i rekuperacja to nierozłączny duet, a po uzupełnieniu o dobrze dobraną instalację fotowoltaiczną – "tercet idealny".

Również w budynkach poddawanych przebudowie bądź gruntownej renowacji możliwe jest wykonanie instalacji wentylacyjnej z rekuperatorem – o jakości i parametrach praktycznie takich samych, jak w przypadku nowego budynku. Niestety, w budynkach już użytkowanych, wykończonych często znacznym nakładem środków nie da się wykonać tego w sposób bezinwazyjny. A to ze względu na konieczny zakres prac budowlanych.

Istnieje jednak rozwiązanie, które jest uzasadnione ekonomicznie dla takich budynków. Dla wielu odbiorców z Białegostoku, całego Podlasia może to być optymalne wyjście. Kosztownych i rujnujących obiekt prac budowlanych da się uniknąć kosztem trochę niższej sprawności w stosunku do normalnej wentylacji mechanicznej z dużym rekuperatorem. Skontaktuj się z nami a ocenimy, czy to sprawdzi się u Ciebie! Rozwiązanie polega na zastosowaniu kilku małych rekuperatorów, tworzących swego rodzaju system rozproszony. Choć tak naprawdę każdy z nich jest niezależny. Ich instalacja jest bardzo szybka i prosta, może ją wykonać praktycznie każdy, mający choć niewielkie doświadczenie w zakresie domowego majsterkowania tzw. DIY. Dobór urządzeń jest prosty, posiadamy dedykowane do tego rekuperatory. Zakres prac instalacyjnych nie odbiega dużo swoim zakresem od zadań typu "montaż wieszaka lub kinkietu na ścianie".

Mając na uwadze możliwość choćby częściowego zmniejszenia ogromnych strat ciepła, jaką zapewnia taka rekuperacja, bez wątpienia należy z tej możliwości skorzystać.

Informacje szczegółowe: tel. 883 068 047  email: sprzedaz@psmsolar.pl

Systemy rekuperacji rozproszonej PRANA uhonorowane zostały główną nagrodą w kategorii "TECHNOLOGIE PRZYSZŁOŚCI" w ramach konkursu "Dom Jutra" organizowanego przez BGK Nieruchomości i Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

Nie tylko Białystok. Rekuperacja od PSMSolar sprawdzi się zarówno w dużym mieście, jak i kameralnej miejscowości

Województwo podlaskie to fantastyczny region, słynący z pięknej przyrody. Szkoda byłoby mieszkać w takim miejscu i cierpieć przez problemy z zanieczyszczonym powietrzem albo nadmiarem wilgoci. Montując rekuperatory o dopasowanych parametrach technicznych zapewnisz sobie – a także swojej rodzinie lub pracownikom – doskonałe warunki w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu. Przebywając w domu, na hali albo w biurze możesz mieć tak samo świeże i czyste powietrze, jak spacerując po podlaskich lasach. A to wszystko przy jednoczesnym obniżeniu rachunków, gdyż rekuperacja przekłada się na konkretne oszczędności. W firmie PSMSolar znajdziemy rozwiązanie optymalne dla Ciebie. Bez względu na to, czy mowa o starej kamienicy w centrum miasta, rodzinnym domu pod Białymstokiem, biurowcu z II dekady XXI wieku czy kompletnie nowej inwestycji. Rekuperacja sprawi, że żadna ilość ciepła nie pójdzie na zmarnowanie. Nasi konsultanci oczekują na sygnał z Twojej strony – jeśli wciąż masz jakieś wątpliwości, chętnie Ci wszystko wytłumaczymy! W każdej realizacji wykorzystujemy najlepsze dostępne rozwiązania: przykładowo rekuperatory PRANA nie mają sobie równych w zabudowie mieszkalnej. Postaw na najwyższą jakość i komfort! Nasi lokalni Klienci jednogłośnie potwierdzają: dzięki korzyściom, jakie daje rekuperacja Białystok staje się znacznie przyjaźniejszym i przyjemniejszym miastem do codziennego życia. Tak samo będzie w każdej innej miejscowości, nieważne czy to woj. podlaskie, czy zupełnie inny region!

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych