Pompy ciepła typu powietrze-woda
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów wprowadziliśmy do naszej oferty najnowocześniejsze pompy ciepła produkowane przez japońską korporację Daikin Industries z Osaki. Obecny w 140 krajach Daikin pompy ciepła produkuje od 1958 roku, sprzedając około 16% z nich w regionie EMEA (Europa i Bliski Wschód).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pompy ciepła

Strona główna » Pompy ciepła

Ogrzewanie i ciepła woda dla Twojego domu

Zaoszczędź na rachunkach i przeznacz pieniądze na inne cele.

Oferowane przez nas pompy ciepła zapewniają najniższe koszty eksploatacji spośród wszystkich dostępnych źródeł ciepła.

Z 1kW energii elektrycznej możesz uzyskać nawet 5kW energii cieplnej! Posiadają najwyższą na rynku klasę efektywności cieplnej. Można jeszcze bardziej poprawić efektywność pomp ciepła przez zastosowanie instalacji fotowoltaicznej.

Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów wprowadziliśmy do naszej oferty na miasto Białystok i woj. podlaskie najnowocześniejsze pompy ciepła. Produkowane są przez japońską korporację Daikin Industries z Osaki. Obecny w 140 krajach producent produkuje je od 1958 roku. Daikin sprzedaje około 16% swoich pomp ciepła w regionie EMEA (Europa i Bliski Wschód).

Cennik oferowanych przez nas urządzeń zawiera koszt uruchomienia przez serwis Daikin oraz opiekę serwisową. Zapewnia ją dostępna bezpośrednia infolinia Daikin, czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Ten sprzęt łączy najwyższą jakość i wydajność, charakteryzującą pompy ciepła klasy Premium, z korzystnymi cenami. To jedyna taka oferta na rynku, przeznaczona dla najbardziej wymagających klientów.

Najwygodniejszym i najefektywniejszym nośnikiem energii, służącym do ogrzewania domu, zawsze był i nadal jest prąd elektryczny. Jednak z powodów ekonomicznych przez dziesięciolecia elektryczne pompy ciepła przegrywały konkurencję z innymi nośnikami energii. Głównie takimi jak gaz i węgiel. Niska cena rekompensowała ich małą sprawność energetyczną, kłopotliwe użytkowanie i zagrożenie dla ekosystemu. W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost cen paliw, pojawiły się ograniczenia związane z ochroną środowiska. Użytkownicy (w tym osoby zamieszkujące Białystok i woj. podlaskie) zaczęli zwracać uwagę na komfort, czystość, łatwość użytkowania oraz bezpieczeństwo urządzeń służących do ogrzewania domu oraz całkowite koszty. Przykładem takiego wygodnego i ekonomicznego urządzenia są tzw. pompy ciepła, coraz powszechniej stosowane w nowych lub modernizowanych budynkach. Prąd elektryczny, w przeciwieństwie do różnych paliw, jest praktycznie w 100% przetwarzany na ciepło w bojlerze elektrycznym lub zwykłym elektrycznym grzejniku. Natomiast nowoczesna pompa ciepła potrafi z tej samej ilości prądu wygenerować nawet 5 razy więcej energii cieplnej, niż zwykły grzejnik pobierając je z powietrza na zewnątrz budynku. Jest to powód dla którego warto zainteresować się tym niezwykle wydajnym urządzeniem. Pompa ciepła to idealne rozwiązanie do ogrzewania twojego domu i podgrzewania wody.

Efektywność

Rozwiązania zoptymalizowane do ogrzewania zaprojektowane dla chłodniejszych klimatów, utrzymują doskonałe parametry efektywności energetycznej. Pompy ciepła osiągają kategorię aż do A+++ w trybie ogrzewania. Nawet 80% energii może być pobierane z powietrza, a tylko 20% z sieci elektrycznej.

Niezawodność

Produkty Daikin charakteryzują się wysoką wydajnością grzewczą. Japońskie pompy ciepła zapewniają bezproblemową pracę układu ogrzewania, nawet w temperaturach tak niskich jak -25°C. Zastosowanie energooszczędnej technologii sterowania inwerterowego silników elektrycznych Daikin redukuje zużycie energii aż do 30% w dłuższej perspektywie czasowej. Zapewnia też wyjątkowo długą, wieloletnią, trwałość wszystkich podzespołów urządzeń.

Komfort

Użytkowanie wysokiej jakości pompy ciepła Daikin jest praktycznie bezobsługowe. W razie potrzeby, wykorzystując aplikację lub system sterowania, możesz sterować nimi w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca. Dzięki PSMSolar urządzenia Daikin są w Twoim zasięgu, cennik jest naprawdę atrakcyjny. Korzystamy tego sprzętu realizując projektu w Białymstoku, na Podlasiu i w innych regionach.

Program produkcyjny Daikin obejmuje bardzo szeroki zakres urządzeń do ogrzewania i chłodzenia, do zastosowań domowych, biurowych i przemysłowych.

Prezentujemy dwie najpopularniejsze grupy pomp ciepła do zastosowań domowych. W celu doboru konkretnego rozwiązania, większej mocy grzewczej lub zainteresowania innymi produktami, prosimy o kontakt. Nasi specjaliści doradzą i wspólnie z firmą Daikin rozwiążemy każdy problem, również nietypowy, w oparciu o różne pompy ciepła i inne urządzenia. Oferta produkcyjna Daikin zawiera ich tysiące, a za naszym pośrednictwem możesz z nich korzystać w mieście Białystok lub gdziekolwiek indziej na Podlasiu.

Niskotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma 3 Bluevolution

 • Typoszereg pomp ciepła o mocy grzewczej od 4 do 8kW.
 • Do ogrzewania i chłodzenia oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej.
 • Zasilanie w 75% energią pobraną z powietrza oraz w 25% energią elektryczną.
 • Opcjonalne wspomaganie przez system kolektorów słonecznych.
 • Idealne rozwiązanie dla nowych i istniejących budynków.
 • Urządzenie składa się z jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Możliwa konfiguracja pompy z jednostką wewnętrzną. W wersji naściennej, z dodatkowym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności do 500l lub jednostką w wersji przypodłogowej, z wbudowanym zbiornikiem wody. Ta druga jest szczególnie polecana ze względu na budowę „all in one” – posiada fabrycznie wbudowane wszystkie elementy hydrauliczne – nie są potrzebne żadne elementy zewnętrzne.
 • Pompa ciepła jest standardowo wyposażona w sterownik.
 • Temperatura wody na wyjściu z urządzenia do 65°C z dużą sprawnością, nadaje się zarówno do ogrzewania podłogowego, jak i grzejników.
 • Zakres temperatury pracy jednostki zewnętrznej pompy ciepła aż do -25°C, zapewnia niezawodne działanie nawet w najzimniejszych klimatach. Nadaje się do stosowania we wszystkich strefach klimatycznych Europy przez cały rok. A przecież polski biegun zimna to właśnie woj. podlaskie, nieopodal Białegostoku.
 • Optymalna kombinacja technologii Bluevolution oferuje najwyższe parametry pracy:
  • efektywność sezonowa aż do A+++
  • efektywność ogrzewania aż do COP na poziomie 5,1 (w temp. 7°C/35°C)
  • efektywność ciepłej wody użytkowej aż do COP na poziomie 3,3(EN16147)
 • Do zastosowań rezydencyjnych, komercyjnych i przemysłowych.

Jednostka naścienna

 • Elastyczna i kompaktowa jednostka pompy ciepła, nie wymagająca odstępów bocznych
 • Możliwość połączenia z oddzielnym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej (o pojemności aż 500 litrów, ze wspomaganiem solarnym lub bez niego)
 • Nowoczesne, stylowe wzornictwo

Jednostka przypodłogowa

 • Kompaktowa jednostka o małej powierzchni instalacji (60 x 60 cm)
 • Wszystkie komponenty pompy ciepła i połączenia zamontowane fabrycznie wewnątrz obudowy, nie potrzeba żadnych zewnętrznych elementów dodatkowych
 • Minimalny pobór energii elektrycznej dla zapewnienia ciągłej dostawy ciepłej wody
 • Może zawierać model dwustrefowy, pozwalający na równoczesną regulację temperatur w dwóch strefach
 • Nowoczesne, stylowe wzornictwo dostępne w kolorze białym lub srebrnym

W porównaniu do tradycyjnej wersji jednostki wewnętrznej naściennej i oddzielnego zbiornika c.w.u., zintegrowana jednostka wewnętrzna ma dużo mniejsze wymagania odnośnie przestrzeni instalacyjnej. Urządzenie do pompy ciepła jest dostarczane w pełnej gotowości do pracy: wszystkie kluczowe elementy hydrauliczne są zamontowane fabrycznie, nie potrzeba żadnych elementów zewnętrznych. Cennik od razu pokazuje wszystkie koszty.

Dzięki niewielkiej powierzchni zabudowy 600 x 600 mm, zintegrowana jednostka wewnętrzna zajmuje powierzchnię porównywalną z innymi urządzeniami AGD.

Nie jest konieczne pozostawianie przestrzeni serwisowej z boku, bowiem rury znajdują się na górze urządzenia a wszystkie czynności serwisowe są wykonywane od przodu.

Dzięki wysokości instalacji 1,65 m dla zbiornika 180 l i 1,85 m dla zbiornika 230 l, wymagana wysokość instalacji pompy ciepła jest mniejsza od 2 m.

Niewielkie wymiary zintegrowanej jednostki wewnętrznej podkreślają dodatkowo elegancka konstrukcja i nowoczesne wzornictwo, a także łatwe dopasowanie się do innego wyposażenia domowego.

Jednostka zewnętrzna została przetestowana i naładowana fabrycznie czynnikiem chłodniczym co skraca czas instalacji.

Pompy ciepła powietrze-powietrze

 • Do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.
 • Zasilanie w 80% energią pobraną z powietrza oraz w 20% energią elektryczną.
 • Idealne rozwiązanie dla budynków nowych, budynków ekologicznych oraz przy wymianie systemów ogrzewania elektrycznego.

Zastosowanie

Niezależnie od tego, czy odnawiasz już istniejący dom w Białymstoku, czy budujesz nowy na Podlasiu lub gdziekolwiek indziej. Pompa ciepła powietrze-powietrze Daikin stanowi idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Klienci PSMSolar, zwłaszcza zamieszkujący woj. podlaskie mogą to potwierdzić. Nasze pompy ciepła charakteryzują się łatwością instalacji oraz nadają się idealnie do zastępowania starych instalacji ogrzewania elektrycznego. Te elastyczne jednostki dostosowują się do każdego układu pomieszczeń, a ich klasa efektywności energetycznej A+++ spełnia wszelkie wymagania dla budynków ekologicznych.

Do jednej jednostki zewnętrznej Multi Split można przyłączyć aż pięć jednostek wewnętrznych – dowolnego typoszeregu lub stylu.

Niezależnie od tego, czy Multi Split działa na małej przestrzeni, czy łączy się z wieloma jednostkami wewnętrznymi, tak skonstruowana pompa ciepła stanowi znakomite rozwiązanie. Łatwo dostosowujące się do wszelkich potrzeb i preferencji dotyczących klimatyzacji.

 • Multi Split może być połączony aż z pięcioma jednostkami wewnętrznymi w oddzielnych pomieszczeniach.
 • W dowolnej chwili można zmienić lub dodać jednostki.
 • Jednostka zewnętrzna pompy ciepła może być zainstalowana na ścianie, dachu lub tarasie.
 • Aplikacja Daikin Online Controller do tworzenia harmonogramów oraz wprowadzania zmian klimatu w każdym pomieszczeniu.
 • Technologia sterowania inwerterowego.

Układ sterowania inwerterowego Daikin to energooszczędna technologia, która efektywnie steruje prędkością silników elektrycznych i redukuje zużycie energii aż do 30%. Pompa ciepła nie uruchamia i nie zatrzymuje silnika, co przekłada się na odczuwalne oszczędności. Dla wielu dotychczasowych Klientów PSMSolar, zamieszkujących Białystok i woj. podlaskie to był koronny argument. Jak to się dzieje? Układ inwertera tak dostosowuje prędkość silnika, że pracuje on bez przerwy i bardziej efektywny w długiej perspektywie czasowej.

Cennik w PSMSolar jest niezwykle atrakcyjny. Inwestycja w pompy ciepła szybko zacznie się zwracać!

Przy coraz szybszym wzroście opłat za ogrzewanie, wodę i inne media ma to szczególne znaczenie. Nowoczesna, wydajna, połączona z instalacją fotowoltaiczną pompa ciepła to jeszcze większa oszczędność. Dostrzegają to zarówno odbiorcy indywidualni, jak również rozmaite przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne. Udostępniane przez nas urządzenia japońskiej marki Daikin gwarantują znakomite rezultaty, co najlepiej widać po liczbach przedstawianych powyżej. Indywidualnie dopasowane pompy ciepła cieszą się wśród mieszkańców Białegostoku coraz większą popularnością. Podobnie w pozostałych miejscowościach woj. podlaskiego i pozostałych rejonów, w których świadczymy nasze usługi. W PSMSolar stawiamy na rozwiązania maksymalnie zaawansowane technologicznie. Każda pompa ciepła, jaką instalujemy u Klienta, spełnia wyśrubowane normy jakości. Zapewniamy kompleksową obsługę całej realizacji, a także cennik na bardzo konkurencyjnym poziomie. Wystarczy zapoznać się z naszą ofertą i poprosić o indywidualną wycenę instalacji z pompą ciepła, aby się o tym przekonać. Zapraszamy do nas szczególnie odbiorców z miasta Białystok, gdzie znajduje się nasza siedziba. Obsługujemy również całe woj. podlaskie i nie tylko.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych